About Phoebe Tonkin

31. července 2013 v 12:57 | © your-stars
Phoebe Jane Elizabeth Tonkin (12. července 1989, Sydney, Austrálie) je australská herečka a modelka. Její nejznámější role jsou Cleo Sertori v seriálu H2O: Stačí přidat vodu a Fiona Maxwell ve filmu Tomorrow, When the War Began.
Od malička se hodně věnuje tanci, zejména baletu, hip-hopu a moderním tancům. Od útlého věku byla obsazována do menších divadelních rolích, ve dvanácti letech vstoupila do herecké a taneční školy Australian Theatre for Young People. Ve známost vešla zejména díky debutové roli mořské panny Cleo Sertori, kterou ztvárnila v dětském seriálu H2O: Stačí přidat vodu po boku Cariby Heine (Rikki), Claire Holt (Emma) a Indiany Evans (Bella). Tehdy získala velikou popularitu.
S dalším hereckým kolegou z H2O - Angusem McLarenem - se rovněž objevila ve vedlejší roli energické barmanky Lexi v australském seriálu Packed to the Rafters. Jejím následujícím hereckým počinem se stala role Fiony Maxwell v akčním filmu Tomorrow, When the War Began a hostovala v seriálu Home and Away. Kromě několika dalších menších rolí v reklamách působila i jako fotomodelka pro australské i světové obchodní řetězce a její fotografie byly v magazínech jako Girlfriend nebo Dolly.
Phoebe získala v roce 2008 nominaci na cenu AFI (American Film Institute) Nejlepší herečka v kategorii TV drama.
Bude hrát jednu z hlavních rolí, Faye Chamberlain v seriálu The Secret Circle, jehož první díl měl v USA na televizní stanici CW premiéru 15. září 2011.
Můžeme ji také vidět ve 4.sérii The Vampire Diaries v roli Hayley.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama